Viaport Marina Rehberi

İSTANBUL’UN DÜNYA STANDARTLARINDAKİ EN YENİ MARİNASI

Viaport Marina içerisinde yer alan tema park, aslan park, akvaryum, alışveriş merkezi, aqua park, yat limanı ve eğlence merkezleri Marina’nın vazgeçilemez fonksiyonlarını oluşturuyor. Yaklaşık 600 bin metrekare alan üzerine kurulu Viaport Marina’nın, tamamı deniz üstüne inşa edilmiş, tek katlı, üstü açık ve deniz manzaralı mağazalarına sahip alışveriş adası misafirlerine farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor. İçerisinde 28 farklı ünite bulunan ViaSea Tema Park, sahip olduğu pek çok ödülün yanı sıra Avrupa’nın en büyük 5. roller coaster’ından biri olan Red Fire’a ev sahipliği yapıyor. 7’den 70’e herkese hitap eden ViaSea Tema Park deneyimlenmemiş heyecanları yaşamak isteyenleri muhteşem “eğlence” dünyasına davet ediyor. Deniz üzerinde konaklamanın tadını çıkarabileceğiniz  Crowne Plaza Istanbul Tuzla Viaport Marina Hotel, Sabiha Gökçen Havalimanı’na da yakın bir konumda olup, konuklarına hem iş seyahati hem de turistik amaçlı seyahatler için ideal bir konaklama seçeneği sunar.

Viaport Marina

VİAPORT MARİNA

AQUAPARK WATERLAND

İstanbul’un en büyük aquaparkı Marina Aquapark Waterland’de eğlencenin tadını doyasıya çıkarmak için davetlisiniz. 12 sıradışı su kaydırağı, 15 farklı su sporu, dalga havuzu, çocuk oyun ve su parklarıyla bu yaz, tatil ayağınıza geldi!

Viaport Marina Tuzla Aquapark Waterland, İstanbul’da serinlemek ve eğlenmek için harika bir seçenektir. Sıcak yaz günlerinde aile ve arkadaşlarla keyifli bir gün geçirmek için mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Aquapark Waterland’a ulaşım, İstanbul’un her noktasından oldukça kolaydır. Toplu taşıma araçları ile veya özel araçla Viaport Marina‘ya ulaşabilirsiniz.

VİAPORT MARİNA

VIASEA TEMA PARK TUZLA

Türkiye’nin en büyük roller coaster’ı ve çok daha fazlası ViaSea Tema Park’ta! ViaSea Tema Park, Viaport Marina’nın içinde 5.000 metrekarelik bir alana yayılmaktadır.

Her yaştan misafirlerine benzersiz bir eğlence deneyimi ve güzel bir gün geçirmeyi vaat eden ViaSea Tema Park’ta, dünyanın en heyecan verici roller coasterları arasında olan fenomen Red Fire ile birlikte toplam 28 ayrı eğlence ünitesi yer almaktadır.

Çocuklar için de birçok farklı aktiviteye de ev sahipliği yapan Tema Park, tırmanma duvarı, mini golf sahası, tünel ve çadır oyun alanları, trambolin, çocuk tiyatrosu, korsan gemisi ve su savaşı oyunu gibi birçok eğlenceli seçeneği ile bünyesinde barındırır.

VİAPORT MARİNA

VİASEA AKVARYUM

Viasea Akvaryum kendi alanıyla ilgili Türkiye’nin birçok ilke imza atmış akvaryumudur. Dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu olan Viasea Akvaryum’da farklı iklim kuşakları içerisinde yaşayan binlerce deniz altı canlısının ve muhteşem sürüngenlerin yaşamına tanık olabilirsiniz.

Viasea Akvaryum, 8 dönümlük arazi üzerine kurulu, 47 farklı temadaki sergilerde 12.000’den fazla deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Boğaziçi’nin tarihini kronolojik sırayla ziyaretçisine sunan Viasea Akvaryum, İstanbul’un en uzun tüneline sahiptir. Tünelde yırtıcı köpek balıkları, Nil timsahları ve 100 yaşına yaklaşmış dev kaplumbağaları gibi onlarca tür yaşam bulmaktadır.

Akvaryum, aileler, çiftler ve arkadaş grupları için keyifli bir ziyaret imkanı sunmaktadır.

VİAPORT MARİNA

ASLAN PARK TUZLA

8 dönümlük alana kurulan Aslan Park, 10 farklı türde 30 yırtıcı kediye ev sahipliği yapmaktadır. Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi 4 büyük kedi türünün yanı sıra, Puma, Vaşak, Karakulak, Serval doğada sayısı giderek azalan türler, Aslanpark’ta koruma altındadır. Dünyada sadece 30 tane kalmış Beyaz Aslan‘dan 2 genç erkek, 2 genç dişi ve bir yavru erkek bulunmaktadır.

Yırtıcı kediler konusunda yaşayan bir laboratuvar rolü üstlenen Aslan Park, özellikle çocuklarda çevre koruma bilincinin gelişmesini amaç edinerek, doğada azalan, endemik türler ve onların bilinmeyen yönlerine ışık tutmaktadır.

Yavru aslan ve kaplanlar ile fotoğraf çektirme etkinlikleri ve onları sevme olanağı sunan Aslan Park, ziyaretçisine heyecan ve eğlence dolu unutulmaz bir deneyim sunmayı vaat etmektedir.